NAJNOWSZE

Czym czyścić urządzenia elektroniczne?

Laptop, sprzęt RTV lub generalnie sprzęt komputerowy na skutek składających się na obudowach z tworzywa syntetycznego ładunków elektrostatycznych, jakie przyciągają wszelkiej odmiany pyłki, niezwykle błyskawicznie się kurzą. Do tego często dochodzą zanieczyszczenia pochodzące z normalnej obsługi oraz zdarza się, iż ekran monitora jest czymś opryskany, na telewizorze widać plamy po np. palcach, natomiast we wgłębieniach klawiatury znajdują się okruchy ciastek. Jak dobrze, jak pewnie oraz odpowiednio zadbać o czystość swej elektroniki?

Czyszczenie obudowy jedynie suchymi szmatkami

Na rynku smartfonów jest parę rodzajów, jakie charakteryzują się wodoszczelnością. Jeżeli własny rodzaj nie należy do tego grona, obudowę musimy czyścić przede wszystkim suchą szmatką. Odpowiednio, by była zrobiona z delikatnego produktu, gdyż będziemy pewni, iż nie zostaną na obudowie żadne rysy. Dotyczy to również odmiennego sprzętu komputerowego, takiego jak obudowa komputerowa, sprzęt audio czy telewizor. Pamiętajcie, by unikać szmatek nasączonych wodą, gdyż krople wody mogą dostać się do pomieszczenia pokrywy, co spowoduje nieodwracalne zniszczenie elektroniki.

Czyszczenie ekranów

Przed podejściem do oczyszczania należy wyłączyć narzędzie, odłączyć od centra napięcia oraz wyjąć baterie. Należy ostrożnie czyścić monitor za pomocą szmatki z mikrofibry zmoczoną rozrzedzonym środkiem do oczyszczania ekranów. Pamiętaj, by nie rozpylać środkiem dezynfekującym dokładnie na monitor. Jest zagrożenie zalania składników elektronicznych. Uważaj, by płyn nie kapał dokładnie na połączenia oraz klawiaturę. Potem w celu likwidacji smug, zaleca się ponowne wytarcie ekranu suchą szmatką z mikrofibry. Do momentu pełnego wyschnięcia przestrzeni nie zaleca się powtórnego uruchomienia urządzenia.

Klawiatura – jak wyczyścić?

Klawiatury zbierają multum brudu każdego źródła. Pod klawiszami odnajdziesz nie jedynie pył, jednak pewnie także śmieci, włosy itp. Jeżeli zamierzasz błyskawicznie oraz pewnie pozbyć się ich wszelkich, możesz zastosować sprzężone powietrze w puszce czy własny niezawodny odkurzacz. Gdy laptop jest wyłączony, wierzch klawiszy możesz precyzyjnie wytrzeć nawilżanymi chusteczkami. Pozostaw klawiaturę do całkowitego wyschnięcia na parę godzin.

Jak zadbać o przewody?

Przewody od domowych sprzętów komputerowych należy przed oczyszczaniem odłączyć z napięcia oraz nieco mokrą ściereczką przetrzeć. Osoby, jakie nie chcą w ów sposób doprowadzić przewodów do porządku, mogą skorzystać z odmiennej formy. Starczy tu wykorzystać odkurzacza, najlepiej, gdy ma on profesjonalną, niewielką końcówkę.

Latest Posts

NIE PRZEGAP