NAJNOWSZE

Czym pomalować stare opony?

Setki razy widzieliśmy stare opony samochodowe wypełnione ziemią oraz oprawione kwiatami. Stoją przy zajazdach, w prostych ogródkach, w starych ogrodach. Jedno jest pewne: wyglądają nieestetycznie. Można natomiast z opony wykonać prawdziwe cudo zakładając nowy kwietnik. Opony można odmalować na jasne odcienie, wyrzeźbić z nich wzory czy zawiesić na ścianie.

Ozdoby z opon do ogrodu

Z pewnością każdy właściciel samochodu chociaż raz w życiu stawiał sobie pytanie: co zrobić z wyeksploatowaną oponą? Zajmuje ona tymczasem dużo miejsca, nie jest zbyt efektowna, tymczasem przy tym – jest bardzo silna. Porzucona ot tak, w ogrodzie, będzie go więc wypaczać. Można ją oczywiście wyrzucić – guma jest potem stosowana przez specjalistyczne firmy. Należałoby tymczasem spojrzeć na oponę inaczej i znaleźć pomysł na jej dodatkowe wykorzystanie.

Farby do malowania kwietników z opon

Choćby niezmodyfikowana opona, w jej naturalnej postaci, może stać się ogrodową ozdobą. W praktyce mamy szansę nadać jej prawie każdy odcień, natomiast jaki dobierzemy, zależy tylko od własnego pomysłu. Do malowania opon możemy zastosować np. farbę akrylową dedykowaną do użytku zewnętrznego. Jest natomiast zagrożenie, iż pod wpływem funkcjonowania elementów powietrznych, zwłaszcza opadów, będzie ulegała stopniowemu zmywaniu. Lepiej zatem wykorzystać farbę olejną, jakiej nie powinny zaszkodzić żadne deszcze oraz jaka zachowa własny odcień na dłuższy okres.

Dobra farba do opon

Odpowiedniej klasy farby do opon są treściami na podstawie żywic rozpuszczalnych w wodzie. W oddzieleniu od znanych czernideł dostępnych w sklepach, farby takie jak deep black proponują zarówno długie krycie, dobrą aplikację jak również dużą wytrzymałość na wycieranie odcienia choćby w czasie zimy. Ów środek do opon ma na celu nie jedynie malowanie starych opon jednak również konserwację gumy tak by służyła nam długie lata. Treści żywiczne zamknięte w farbie wchodzą w formę opony, wypełniając każdą dziurę natomiast potem błyskawicznie zasychają, tworząc dobrą barierę oraz poprawiając wygląd czarnej opony.

Jak mocować koła do opon?

Jeżeli chcemy zrobić mobilny stół z opon, należy pamiętać, iż guma jest trudnym produktem do sztywnych konstrukcji. By mebel kręcił się bez kłopotu, należałoby od dołu przybić sztywną płytę czy deskę oraz do niej właśnie osadzić koła. Są określone nożyczki do cięcia opon i noże na gorąco, jakie niewątpliwie ułatwiają pracę. Gumie samochodowej podołają też wyrzynarka do drzewa oraz metalu i kątówka.

Latest Posts

NIE PRZEGAP