NAJNOWSZE

Czym umyć ekran od telewizora i laptopa?

Każdy z nas musi się od czasu do czasu zmierzyć z osadzającym się kurzem na ekranie od telewizora czy laptopa. Wiele osób nie do końca wie, czego używać do czyszczenia ekranu i sięga po preparaty czy materiały, które nie są do tego przeznaczone, co może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń. Czym więc umyć ekran od telewizora i laptopa? O czym trzeba pamiętać przy myciu ekranu? Czego lepiej unikać?

Czego powinniśmy użyć do wyczyszczenia ekranu telewizora i laptopa?

Urządzenia te są bardzo delikatne, dlatego należy zachować ostrożność. Najlepiej sprawdzi się specjalny preparat w postaci pianki lub sprayu, które zostały stworzone z myślą o myciu ekranu telewizora i laptopa. Możemy je nabyć np. w sklepie elektronicznym. Środki te świetnie radzi sobie z kurzem, odciskami palców, a nawet tłustymi śladami, które mogą być bardzo uciążliwe i trudne do zmycia.. Do wycierania najlepiej użyć ściereczki z mikrofibry, którą można kupić np. salonie optycznym, a także większych supermarketach. Brud i zanieczyszczenia, które znajdują się w rogu ekranu możemy usunąć za pomocą płatka kosmetycznego. Ostatnio coraz popularniejsze stają się chusteczki czyszczące. Zanim jednak je zakupimy, upewnijmy się, że są to chusteczki stworzone specjalnie do mycia ekranu laptopa i telewizora. Nie mogą one zawierać alkoholu i powinny być nawilżone łagodnym preparatem chemicznym.

O czym trzeba pamiętać przy myciu ekranu laptopa i telewizora?

Kluczem do prawidłowego wyczyszczenia jest ostrożność. Przede wszystkim nie używajmy środka czyszczącego bezpośrednio na ekran telewizora czy laptopa. Zamiast tego lepiej jest rozpylić aerozol czy też spray na ściereczkę i umyć ekran delikatnymi, okrężnym ruchami. Zbyt mocne tarcie może uszkodzić delikatną powłokę. Pamiętajmy również, aby sprzęt był wyłączony. Mycie włączonego urządzenia może doprowadzić do zwarcia. Zanim przystąpimy do mycia ekranu, upewnijmy się, że ściereczka jest czysta i nie ma na niej żadnych drobinek, aby mieć pewność, że nie zarysujemy telewizora czy laptopa.

Czego nie używać do mycia ekranu telewizora i laptopa?

Do czyszczenia ekranów lepiej nie używać takich rzeczy jak gąbka do mycia naczyń, chusteczki czy ręcznik papierowy. Powłoka ekranu jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia, a używanie materiałów, które nie są do tego przeznaczone może sprawić, że ekran będzie porysowany. Nie powinniśmy także w tym celu używać płynów do mycia szyb czy naczyń, a także środków na bazie alkoholu. Takie środki mogą trwale uszkodzić ekran.

Latest Posts

NIE PRZEGAP