NAJNOWSZE

Czym usunąć plamy z czerwonego wina?

Większość z nas bardzo dobrze wie jak trudno pozbyć się niektórych plam. Szczególnie zależy nam na tym, kiedy uszkodzona zostanie nasza ulubiona bluzka lub dywan. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to pranie bądź czyszczenie przedmiotu. Co, jednak jeśli pralka nie daje rady, a silna chemia nie wchodzi w grę? W tym artykule poznamy kilka domowych sposobów na pozbycie się plam z czerwonego wina.

Czym usunąć plamy z czerwonego wina z ubrań?


Niestety czasami się zdarza, że ktoś nas niechcący szturchnął, kiedy trzymaliśmy kieliszek w dłoni i katastrofa gotowa. Niekiedy sami niefortunnie trzymamy szkło i co za tym idzie, na naszej bluzce w krótkiej chwili pojawia się czerwona plama. Jak skutecznie się jej pozbyć?

  1. Użyj mleka. Wystarczy, że czystą ściereczkę zamoczymy w mleku i delikatnie zaczniemy pocierać zaplamione miejsce na ubraniu.
  2. Załatw ją na kwaśno- weź cytrynę. Sok z owocu wyciskamy wprost na plamę i czekamy, aż zacznie wsiąkać w materiał. Dodatkowo możemy delikatnie pocierać plamę gąbeczką do naczyń bądź szczoteczką do zębów.
  3. Bąbelki też pomogą- woda gazowana lub białe wino. Wodą polewamy zabrudzenie i ponownie delikatnie pocieramy ubranie. Po chwili woda zacznie wchłaniać plamę z wina. Podobnie zadziała białe wino.

Czym usunąć plamy z czerwonego wina na kanapie?

Bluzkę czy spodnie nietrudno wymienić kupując nowe. Nawet jeśli był to nasz ulubiony element garderoby, to będziemy musieli jakoś przeboleć jego stratę. Poważniejszy problem pojawia się, kiedy nasz ulubiony trunek zostanie wylany na kanapę. Jednak i z taką plamą możemy sobie poradzić.

  1. Będzie słono. Możemy spróbować wywabić plamę za pomocą soli kuchennej. Rozsypujemy ją na zabrudzenie i zostawiamy na jakiś czas. Sól “wyciągnie” kolor i plama zniknie. Pozostałej soli spokojnie możemy pozbyć się za pomocą odkurzacza.
  2. Znów na kwaśno, czyli roztwór kwasku cytrynowego. Wystarczy, że rozpuścimy niewielką ilość kwasku w przegotowanej wodzie i taką mieszankę nałożymy na plamę. Potem ściereczką pocieramy zabrudzenie, które powoli zaczyna znikać
  3. Alkohol zaatakuj alkoholem. Jeśli plama z czerwonego wina pojawiła się na kanapie, to trzeba potraktować ją klinem. Możemy ją polać białym winem lub szampanem. Zawarte składniki w tych napojach pomogą pozbyć się problemu.

Czym usunąć plamy z czerwonego wina z dywanu?

Nowy dywan pięknie prezentuje się w salonie, zapraszamy gości, którzy dobrze się bawią. Wszystko jest w porządku, do czasu kiedy ktoś potrąca kieliszek a jego zawartość ląduje właśnie na naszym dywanie. Może jednak uda nam się jakoś rozwiązać ten problem.

  1. Podobnie jak w przypadku kanapy, tutaj również sprawdzi się sól, którą musimy wysypać na plamę. Pozostałości możemy usunąć odkurzaczem. Jeśli za pierwszym razem plama nie zeszła, możemy powtórzyć czynność.
  2. Ponownie niezawodne okaże się też białe wino. Tak samo, jak wcześniej polewamy plamę trunkiem i pocieramy szmatką.
  3. Woda i szare mydło. Do niewielkiej miski wlewamy letnią wodą oraz szare mydło w płynie. Taką mieszankę nakładamy na ściereczkę i pocieramy plamę.

Usuwanie plam z czerwonego wina niezależnie, z jakiej powierzchni powinniśmy rozpocząć jak najszybciej, inaczej trunek zaschnie i będzie trudniej nam pozbyć się problemu.

Latest Posts

NIE PRZEGAP