NAJNOWSZE

Jak usunąć długopis ze skóry?

Kurtki, buty czy meble skórzane są niezwykle niezwykłym dodatkiem, o jaki należy systematycznie dbać. Bez tego ich błyszczący oraz miły w dotyku styl błyskawicznie straci na estetyce. Skóra, jako produkt jest też wrażliwa na każdego typu zanieczyszczenia, zadrapania oraz zmiany odcienia. Więc tak niebezpieczny jest dla niej tusz z długopisu. Momentami zdarza się, iż dzieci poprzez bezmyślność zrobią kreskę na rękawie czy plecach kurtki. Jak wyeliminować długopis ze skóry?

Typy skór a ich czyszczenie

Na rynku dostępne są przeróżne typy skór. Podstawowy rozdział dotyczy skór naturalnych oraz syntetycznych, nazywanych także ekologicznymi. Skóry sztuczne tymże różnią się od zwykłych, iż mają cienką warstwę folii na przestrzeni. Aby wyeliminować długopis ze skóry należy funkcjonować niezwykle delikatnie. Potencjalnego uzupełnienia startej folii może się podjąć jedynie fachowiec. Odmienny podział to skóry gładkie oraz szorstkie. Gładkie zazwyczaj są prostsze do oczyszczenia, jeśli zadziałamy wystarczająco błyskawicznie, to możemy po prostu odeprać plamkę za pomocą wacika zamoczonego w alkoholu.

Jak usunąć długopis ze skóry?

Rysa lub plama z długopisu na skórze to dość nierzadko widziany kłopot. Zastanawiając się, jak wyeliminować długopis ze skóry, należałoby wcześniej potwierdzić się, z jakim typem produktu mamy do czynienia. Skóry gładkie nierzadko mają na przestrzeni powierzchnię farby, natomiast rozcierana na nich woda nie wnika w tkaninę, z kolei skóry surowe oraz anilinowe prezentują się otwartymi porami, natomiast krople wody wnikają, pozostawiając ciemne, nieładne skazy. To pomiędzy innymi od typu skóry zależy dobór dobrego środka wybielającego.

Sok z cytryny pomoże ci pozbyć się plam po długopisie

Zauważyłaś plamkę na własnej ukochanej torebce? Czym zmyć długopis ze skóry? Sprawdź wypróbowany sposób oraz sięgnij po sok z cytryny. Ułatwi ci wywabić choćby niezwykle stare zanieczyszczenia. Wyciśnij parę kropel soku. Weź wacik kosmetyczny czy małą ściereczkę oraz potrzyj zanieczyszczone miejsce. Nie rób tego zbyt mocno, gdyż możesz przez przypadek porysować skórę. Potem wytrzyj sok czystą ściereczką czy innym wacikiem.

Gumka do nabuku

Czym wymyć długopis ze skóry szorstkiej? Tego rodzaju przestrzeń jest zdecydowanie bardziej wrażliwa na wchłanianie, więc omówione wysoce formy mogą wykazać się bezcelowe. Do usuwania tuszu ze skóry szorstkiej odpowiednio zastosować gumkę do nabuku, jaką odnajdziesz w prawie dowolnym sklepie obuwniczym. Jeżeli nie uda Ci się oczyścić skóry tymże sposobem, rozwiązaniem może być pralnia chemiczna czy wizyta u profesjonalisty, jaki zajmuje się oczyszczaniem oraz pielęgnacją skór.

Latest Posts

NIE PRZEGAP