NAJNOWSZE

Jak wyczyścić srebrną biżuterię?

Biżuteria to świetny dodatek i nieodłączny element bardzo wielu osób. Kobiety uwielbiają świecące pierścionki, naszyjniki czy bransoletki. Niestety zdarza się, iż naszą biżuterię zaczyna pokrywać nieładnie wyglądający, ciemny nalot, który pozbawia blasku i oryginalności biżuterii. Dużo osób zastanawia się, co z takim faktem zrobić. Inni zaś pozbywają się nieładnie wyglądających dodatków zupełnie niepotrzebnie. Sczerniałe srebro jak najbardziej da się uratować i dziś przedstawię sposoby, które uratują Waszą biżuterię.

Srebrna biżuteria – czy można wyczyścić ją w domowym zaciszu? 

Odpowiedź jest prosta – TAK! Srebra biżuteria prawie zawsze pokrywa się szarym i brzydkim nalotem. Spowodowane jest to przez dwutlenek siarki, który znajduje się w powietrzu. Srebro ma z nim kontakt, utlenia się powodując w ten sposób gromadzenie się nalotu. Taka biżuteria nie wygląda efektownie, przez co albo jej się pozbywamy, albo chowamy na dno szafki, mając nadzieję, że być może znajdziemy jakieś rozwiązanie na ten brzydko wyglądający efekt. Wiele osób w takim przypadku zachodzi w głowę i zastanawia się jak wyczyścić srebrną biżuterię? Na rynku są specjalnie, chemiczne preparaty dzięki którym faktycznie możemy pozbyć się nalotu. Jednakże po co wydawać pieniądze, kiedy po jakimś czasie znowu problem powróci? Ponadto ów środki chemiczne nie są wskazane, aby użytkować je na cyrkonie czy bursztyny. Prześledźmy więc sposoby jak wyczyścić srebrną biżuterię.

Domowe sposoby czyszczenia srebrnej biżuterii

  • Soda oczyszczona – to najprostszy i bardzo skuteczny sposób na zaśniedziałe srebro. Dzięki niej, Twoje srebro odzyska piękny blask i na nowo Cię zadowoli. Aby dokładnie wyczyścić biżuterię należy szklankę wyłożyć sreberkiem (błyszcząca strona do wierzchu). Następnie wsypać 1 łyżkę sody oczyszconej, włożyć zabrudzony, np. łańcuszek i zalać wszystko gorącą wodą. Po kilkunastu minutach wyjąć biżuterię, opłukać wodą i cieszyć się nią na nowo.
  • Pasta do zębów – kolejny prosty sposób dzięki któremu czyszczenie srebrnej biżuterii będzie szybkie i łatwe. Wystarczy nałożyć pastę do zębów na szczoteczkę, po czym okrężnymi ruchami wyczyścić zabrudzoną biżuterię. Na koniec umyć wszystko ciepłą wodą.

Czyszczenie srebrnej biżuterii – pozostałe sposoby

Tak naprawdę jest bardzo dużo sposobów dzięki którym, nasza biżuteria będzie wyglądać jak nowa. Nie tylko pasta do zębów i soda to jedyne rozwiązania. Wiele osób wykorzystuje do czyszczenia srebrnej biżuterii sól kuchenną, coca-colę, ocet czy alkohol. Do Ciebie należy wybór, który sposób wybierzesz. Pamiętaj tylko, że oprócz „odświeżenia koloru” ważne jest również przechowywanie srebra. Najlepsze są ciemne miejsca, gdzie biżuteria nie ma dopływu powietrza. 

Latest Posts

NIE PRZEGAP