NAJNOWSZE

Jak zrobić nawóz do trawy?

Ogród to dobre miejsce, jakie daje jego posiadaczowi wielu dobrych emocji. Gwarantowaną radość zapewniają także pozostałe artykuły będące efektem pracy w ogrodzie, np. swój nawóz organiczny, jaki posłuży do zasilania roślin. Nawóz taki można zrobić w dosyć łatwy sposób, korzystając spośród tego, co każdy ogrodnik ma pod ręką. W czasie sezonu w dowolnym ogrodzie występuje dużo tzw. nieczystości organicznych, najwięcej podczas koszenia trawy. Zamiast denerwować się, co zrobić z pokosem (skoszone źdźbła trawy), najlepiej jest poświęcić go na nawóz.

Jak dbać o trawnik latem?

Zamierzasz mieć atrakcyjny trawnik w ogrodzie? W takim razie nie zapominaj o jego podlewaniu. Należałoby, aby w Twoim ogrodzie zostały umieszczone niewielkie opryskiwacze, jakie będą podlewać trawnik każdego dnia. To jeden spośród kroków, jaki pozwala na to, aby trawa zachował własny atrakcyjny wygląd. Należy natomiast pamiętać o tymże, aby nie nawadniać trawy w słoneczne oraz parne dni. Jest to istotne, gdyż woda osadzona na źdźbłach trawy może rozpocząć się zagrzewać, poprzez co trawa pożółknie oraz straci własny urok.

Dobry nawóz do trawy – jak zrobić?

Trawnik to podstawowy element każdego spośród przyległych ogródków. Każdy kto ma ogródek za domem lub także przed domem, chciałby, aby jego trawa wzrastająca oczywiście w tymże ogródku była jak najpiękniejsza oraz trwała. Niewątpliwie trawniki są widziane również w pozostałych miejscach, takich jak parki, przyblokowe podwórka oraz tymże odpowiednie miejsca. Każdy spośród tychże trawników jest narażony na pozostałe oddziaływanie więc także winien być odmiennie pielęgnowany, natomiast nawóz do trawy stosowany do takich trawników winien być dobrze wybrany.

Popiół drzewny jako nawóz do trawy

Nie wszyscy wiedzą, iż popiół powstały ze spalania drzewa w swym kominku można właściwie zastosować. Popiół nadaje się tak do posypywania oblodzonych powierzchni dookoła domu, jak również do ochrony roślin przed chłodem i ich użyźniania. Można łączyć go z glebą przez rozrzucanie po jej przestrzeni, jednak lepsze efekty uzyskuje się, gdy popiół zostanie dodany do kompostownika. Wtedy, przy dobrym przygotowaniu kompostu – można całkowicie za darmo uzyskać prawidłowy oraz naturalny nawóz do ogrodu czy na działkę.

Kompost z ziołowej herbaty – bomba witaminowa

Do użyźniania roślin możesz zastosować też fusy po herbatce ziołowej – zwłaszcza jeżeli pijesz pokrzywę. Jako ziele zdrowotne ma dużo dobrych elementów (witaminy C, K oraz B i magnez, wapń, żelazo oraz krzem), jakie umożliwią twoim roślinom lepszy wzrost. Także zioła te funkcjonują dezynfekcyjnie oraz wspierają produkcję chlorofilu, dzięki czemu łodygi oraz liście będą mocno zielone.

Latest Posts

NIE PRZEGAP