NAJNOWSZE

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Manicure hybrydowy ma wiele zalet – utrzymuje się nawet do trzech tygodni, nie odpryskuje, a paznokcie stają się mocne i pięknie błyszczą. Hybrydę może wykonać profesjonalna stylistka paznokci, lecz możemy ją również zrobić samodzielnie, w domu. Jak wykonać manicure hybrydowy?

Przygotowanie paznokci pod hybrydę

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia oraz nadanie paznokciom pożądanego kształtu. Odpowiedni kształt uzyskujemy za pomocą pilnika, wcześniej jednak musimy pozbyć się ewentualnych resztek lakieru, pozostałych po poprzednim manicure. Następnie bloczkiem polerskim należy delikatnie zmatowić płytkę (uważajmy, aby nie uszkodzić jej zbytnim piłowaniem) i odsunąć skórki. Kolejno przemywamy płytkę paznokcia wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. Ma on za zadanie odtłuścić płytkę.

>>> https://portalkobiecy.pl/manicure-hybrydowy-jak-zrobic-hybryde-w-domu-poradnik-krok-po-kroku/

Manicure hybrydowy – nakładanie bazy i lakieru

Na właściwie przygotowaną płytkę paznokcia możemy nałożyć cienką warstwę bazy. Dzięki niej lakier będzie lepiej trzymał się na płytce, niemniej jednak musimy uważać, aby nie nałożyć jej zbyt dużo i nie zalać przy tym skórek. Bazę utwardza się w lampie przez około 30-60 sekund, w zależności od jej rodzaju. W zależności od potrzeb, możemy nałożyć kolejną warstwę bazy. Następnie możemy przystąpić do malowania paznokci specjalnym lakierem hybrydowym. Wybór koloru zależny jest od naszych preferencji, jednak pamiętajmy o tym, że jasne kolory zwykle wymagają nałożenia trzech, a ciemne jedynie dwóch warstw. Wybranym kolorem malujemy cienko paznokieć – zadbajmy, aby nie zalać przy tym skórek. Każdą warstwę lakieru utwardzamy w lampie tak długo, jak zaleca producent konkretnego wyrobu. Nakładamy tyle warstw lakieru, ile potrzebne jest do całkowitego pokrycia płytki paznokcia. Ważne, aby nie przemywać kolejnych warstw lakieru cleanerem.

Manicure hybrydowy – o czym należy pamiętać?

Po utwardzeniu w lampie ostatniej warstwy, należy nałożyć na paznokcie top, który również wymaga utwardzenia. W przypadku tradycyjnego topu należy przemyć paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem. Na rynku są jednak dostępne topy no wipe, których przemywać już nie musimy, ponieważ nie pozostawiają one lepkiej warstwy. Pamiętajmy, że na tym etapie nie możemy już wprowadzać żadnych korekt – aby cokolwiek zmienić w manicure, musimy zdjąć lakier hybrydowy z paznokci i nałożyć go od nowa. Jedynym, co możemy zrobić po nałożeniu wszystkich warstw lakieru, jest dodanie ozdób, takich jak brokat czy cekiny. Co więcej, po wykonaniu manicure, nie powinno się korygować kształtu paznokci. 

Latest Posts

NIE PRZEGAP