NAJNOWSZE

Jak zrobić zakładki do książek?

Zakładka do książki to jeden z popularniejszych atrybutów każdego miłośnika książek. Ten z pozoru niepozorny przedmiot ma praktyczne zastosowanie. Dzięki niemu wiesz, gdzie ostatnio skończyłeś czytać książkę i szybko możesz do niej wrócić. Wybór zakładek jest bardzo duży. Jednak wcale nie trzeba pędzić do sklepu, by ją kupić. Można ją też wykonać samodzielnie w domu. Jak? Podpowiadamy!

Zakładka do książki własnej roboty – od czego zacząć?

Najpierw pomyśl, co powinna przedstawiać zakładka lub do czego nawiązywać. Będzie miło, jeśli tworząc ją dasz upust swoim artystycznym zapędom, jednocześnie wyrażając swoje zamiłowania np. literackie czy muzyczne. Jeśli chcesz zrobić zakładkę z papieru, to przygotuj wcześniej kartonik lub blok techniczny. Sklej tyle warstw, by otrzymana grubość zapewniła zakładce optymalne usztywnienie. Tak wykonaną zakładkę można przyozdobić np. kolorowym papierem, brokatem, naklejkami, zdjęciem ulubionego zespołu muzycznego czy drużyny piłkarskiej. Można na niej napisać coś wyjątkowego np. ulubiony cytat czy motto, które nam przyświeca.

Postaw na oryginalne zakładki do książki

Najpopularniejsze są z pewnością zakładki papierowe. Je również najłatwiej można wykonać w domu. Jednak do zadania można podejść bardziej ambitnie i wykonać zakładkę oryginalną w swej formie. Do ich przygotowania można użyć np. Włóczki, piórka czy kawałka drewnianej sklejki. Jeśli zakładka ma
powędrować do dziecka, to warto pokusić się o ciekawy kształt np. przedstawiający zwierzę lub postać z ulubionej bajki lub książki.

Poszukaj ciekawych inspiracji w Internecie

Jeśli nie do końca jesteś przekonany czego szukasz i jak finalnie miałaby wyglądać Twoja zakładka, to zanim weźmiesz się do pracy najpierw zajrzyj do Internetu. Istnieje wiele ciekawych stron, na których możesz poszukać ciekawych inspiracji. Warto zerknąć chociażby na Pinteresta, gdzie aż roi się od niepowtarzalnych zakładek. Warto podejrzeć gotowe rozwiązania, które przecież można modyfikować i uatrakcyjniać na własny
użytek.

Podsumowując, własnoręcznie wykonana zakładka będzie cieszyć nasze oko jeszcze bardziej niż gotowy produkt kupiony w sklepie. Wartość sentymentalna sprawi, że z pewnością będzie to nasza ulubiona zakładka, po którą będziemy sięgać najchętniej. Jeśli mamy w swoim otoczeniu miłośnika książek możemy pomyśleć o wykonaniu takiej zakładki i podarować mu ją w prezencie. Efekt zaskoczenia gwarantowany, a do tego zawsze, gdy obdarowany będzie korzystać z zakładki przypomni sobie od kogą ją dostał.

Latest Posts

NIE PRZEGAP