NAJNOWSZE

Jak zrobić płyn do baniek?

Jak zrobić płyn do baniek mydlanych

Chyba nie ma na świecie dziecka, które nie lubi baniek mydlanych. Każda, mała pociecha z radością puszcza i łapie „kolorowe kuleczki”. Im bańki większe tym lepiej, a każdy rodzic wie, że płyn do nich, niestety znika w oczach. W prawdzie możemy go kupić w kiosku czy pobliskim sklepie, jednak super rozwiązaniem byłoby zrobienie go w zaciszu domowym, z niekończącym się dostępem. Wtedy ograniczymy swój czas, damy dzieciom bezustanną radość i co najważniejsze – zaoszczędzimy sporo pieniędzy. W tym artykule postaram się podać przepis na ten „magiczny” płyn do baniek, dzięki któremu nie będą szybko pękać.

Płyn do baniek – domowy i prosty sposób

Potrzebne są trzy składniki: woda, płyn do mycia naczyń oraz gliceryna. Najprostszym sposobem, aby zrobić bańki mydlane będzie zwykła woda z kranu. Niestety często taka woda jest bardzo słabej jakości co niekorzystnie wpłynie również na bańki. Dla większego komfortu spokojnych myśli, osobiście wybrałabym wodę destylowaną, ewentualnie wodę z butelki (taką zwykłą, do picia). Jeśli chodzi o płyn do mycia naczyń – tutaj warto próbować naprawdę przeróżnych. Czym więcej, tym lepiej. W końcu uda nam się trafić na taki, który będzie wprost idealny do wykonania płynu do baniek. Podstawowa zasada – płyn musi się bardzo dobrze pienić! To sprawi, że bańki będą wprost idealne. Ostatni składnik to gliceryna. Można ten produkt pominąć, jednak to dzięki niej bańki mydlane będą miały piękne, różnobarwne kolory i będą bardziej sprężyste oraz wytrzymałe. Glicerynę dostaniemy w każdej aptece. Jej koszt to około 3-4 zł, więc nie jest to wygórowana kwota, porównując tradycyjne ceny gotowych płynów do baniek.

Idealna receptura, aby przygotować płyn do baniek

 Przeważnie dodaje się płyn do mycia naczyń w proporcji – 100ml płynu na 1 litr wody. Dwa składniki mieszamy, dodając powoli glicerynę. Zacznijmy od dosłownie kilku kropli. Warto obserwować miksturę. Później każdy z Was będzie robił wszystko „na oko”. Zazwyczaj na litr płynu z wodą możemy dodać łyżeczkę gliceryny. Oczywiście są to tylko wartości. Najlepszym rozwiązaniem będzie mieszanie i reakcja płynu. Na pewno zorientujesz się, gdy mieszanka będzie wprost idealna i gotowa do wspólnych zabaw z Twoją pociechą.

Czym puszczać bańki mydlane? 

Tutaj macie duże pole do popisu. Tak naprawdę bańki mydlane da radę puszczać dosłownie ze wszystkiego – ze słomki, lejka, wieszaka a nawet ręki. Oczywiście możemy połączyć ze sobą dwa patyki za pomocą sznurka, bądź zostawić „urządzenie”, które wcześniej kupiliśmy. To od Was zależy jaki sposób wybierzecie. 

Latest Posts

NIE PRZEGAP